12
Çrş, May
tren


Hatay'da SBS Başarı Yüzdeleri

hatay 3

8.sınıf öğrencilerinin katıldığı Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarının açıklanmasının ardından Hatay genelinde dereceye giren öğrenciler belirlenmiştir. Hatay ili genelinde 13 öğrenci 8.sınıf SBS sorularının tamamına doğru yanıt vererek 500 tam puan

almıştır. Tam puan alan öğrencilerle ilçelerin başarı yüzdeleri aşağıdaki gibidir:

 

SBS’DE TAM PUAN ALAN ÖĞRENCİ SIRALAMASI

Sıra No

Adı Soyadı

Kurum Adı

OYP

SBS_8

SP_8

GBS

IBS

1

Mert YÜKSEKGÖNÜL

Hatay/Merkez Bedii Sabuncu İlköğretim Okulu

497,548

500,000

500,000

19

1

2

Canan ÇALKAR

Hatay/Samandağı Samandağ Atatürk İlköğretim Okulu

496,683

500,000

500,000

47

2

3

Oğul KAPLAN

Hatay/Merkez Özel Antakya Ata İlköğretim Okulu

496,623

500,000

500,000

48

3

4

Kader ÜNLÜ

Hatay/İskenderun Özel Gülen İlköğretim Okulu

495,766

500,000

500,000

104

4

5

Muhammet Furkan İŞGÖREN

Hatay/Merkez Özel Zengi İlköğretim Okulu

494,511

500,000

500,000

241

6

6

Bülent Enes BİLGER

Hatay/İskenderun Özel Gülen İlköğretim Okulu

491,373

500,000

500,000

995

15

7

Açelya Irmak BİLGİN

Hatay/Merkez Sümerler İlköğretim Okulu

487,701

500,000

500,000

2778

37

8

Cemal YAĞCIOĞLU

Hatay/Merkez İnönü İlköğretim Okulu

487,450

500,000

498,274

2929

38

9

Hatice Aysu PANCAR

Hatay/İskenderun Özel Yeni Atalar İlköğretim Okulu

486,569

500,000

500,000

3511

48

10

Esra Nur ÖKSÜZ

Hatay/Merkez Bedii Sabuncu İlköğretim Okulu

486,389

500,000

498,908

3640

52

11

Hüseyin UĞURLUEL

Hatay/Kırıkhan Atatürk İlköğretim Okulu

483,130

500,000

500,000

6210

97

12

Oya ÖZDEMİR

Hatay/Merkez Bedii Sabuncu İlköğretim Okulu

481,856

500,000

494,934

7352

121

13

Furkan KAYA

Hatay/Merkez Hatay Nizamettin Özkan İlköğretim Okulu

478,443

500,000

497,587

10789

179

ORTA ÖĞRETİME YERLEŞTİRME PUANINA (OYP) GÖRE İLK 10 ÖĞRENCİ SIRALAMASI

Sıra No

Adı Soyadı

Kurum Adı

OYP

SBS_8

SP_8

GBS

IBS

1

Mert YÜKSEKGÖNÜL

Hatay/Merkez Bedii Sabuncu İlköğretim Okulu

497,548

500,000

500,000

19

1

2

Canan ÇALKAR

Hatay/Samandağ Atatürk İlköğretim Okulu

496,683

500,000

500,000

47

2

3

Oğul KAPLAN

Hatay/Merkez Özel Antakya Ata İlköğretim Okulu

496,623

500,000

500,000

48

3

4

Kader ÜNLÜ

Hatay/İskenderun Özel Gülen İlköğretim Okulu

495,766

500,000

500,000

104

4

5

Ceyda Nur AKGÖL

Hatay/Merkez Bedii Sabuncu İlköğretim Okulu

495,094

490,667

493,123

170

5

6

Muhammet Furkan İŞGÖREN

Hatay/Merkez Özel Zengi İlköğretim Okulu

494,511

500,000

500,000

241

6

7

Duygu AYDEMİR

Hatay/İskenderun Beş Temmuz İlköğretim Okulu

493,476

490,073

492,685

404

7

8

Ekinsu ARSLAN

Hatay/İskenderun Abdülkadir Kocabaş İlköğretim Okulu

493,316

494,722

496,111

436

8

9

Fatma Zehra KEKEÇ

Hatay/Kırıkhan Özel Hacı Ömer Meto İlköğretim Okulu

493,285

490,073

492,685

446

9

10

Emine Bilge ÇAPARALİ

Hatay/Merkez Beyhan Gençay İlköğretim Okulu

493,140

490,073

492,685

473

10

İLÇELERE GÖRE BAŞARI SIRALAMASI

Sıra No

İlçe

OYP

SBS_8

SP_8

1

Merkez

298,450

287,148

298,501

2

Samandağ

298,641

287,025

300,913

3

İskenderun

301,321

286,244

301,534

4

Belen

299,804

280,367

299,56

5

Dörtyol

297,829

279,954

297,217

6

Hassa

286,878

276,537

294,505

7

Erzin

289,843

271,844

289,571

8

Yayladağı

282,444

267,187

285,309

9

Kırıkhan

283,682

266,909

285,155

10

Reyhanlı

260,719

245,775

261,083

11

Altınözü

253,308

245,341

261,582

12

Kumlu

255,370

236,848

258,120

almıştır. Tam puan alan öğrencilerle ilçelerin başarı yüzdeleri aşağıdaki gibidir:

 

SBS’DE TAM PUAN ALAN ÖĞRENCİ SIRALAMASI

Sıra No

Adı Soyadı

Kurum Adı

OYP

SBS_8

SP_8

GBS

IBS

1

Mert YÜKSEKGÖNÜL

Hatay/Merkez Bedii Sabuncu İlköğretim Okulu

497,548

500,000

500,000

19

1

2

Canan ÇALKAR

Hatay/Samandağı Samandağ Atatürk İlköğretim Okulu

496,683

500,000

500,000

47

2

3

Oğul KAPLAN

Hatay/Merkez Özel Antakya Ata İlköğretim Okulu

496,623

500,000

500,000

48

3

4

Kader ÜNLÜ

Hatay/İskenderun Özel Gülen İlköğretim Okulu

495,766

500,000

500,000

104

4

5

Muhammet Furkan İŞGÖREN

Hatay/Merkez Özel Zengi İlköğretim Okulu

494,511

500,000

500,000

241

6

6

Bülent Enes BİLGER

Hatay/İskenderun Özel Gülen İlköğretim Okulu

491,373

500,000

500,000

995

15

7

Açelya Irmak BİLGİN

Hatay/Merkez Sümerler İlköğretim Okulu

487,701

500,000

500,000

2778

37

8

Cemal YAĞCIOĞLU

Hatay/Merkez İnönü İlköğretim Okulu

487,450

500,000

498,274

2929

38

9

Hatice Aysu PANCAR

Hatay/İskenderun Özel Yeni Atalar İlköğretim Okulu

486,569

500,000

500,000

3511

48

10

Esra Nur ÖKSÜZ

Hatay/Merkez Bedii Sabuncu İlköğretim Okulu

486,389

500,000

498,908

3640

52

11

Hüseyin UĞURLUEL

Hatay/Kırıkhan Atatürk İlköğretim Okulu

483,130

500,000

500,000

6210

97

12

Oya ÖZDEMİR

Hatay/Merkez Bedii Sabuncu İlköğretim Okulu

481,856

500,000

494,934

7352

121

13

Furkan KAYA

Hatay/Merkez Hatay Nizamettin Özkan İlköğretim Okulu

478,443

500,000

497,587

10789

179

ORTA ÖĞRETİME YERLEŞTİRME PUANINA (OYP) GÖRE İLK 10 ÖĞRENCİ SIRALAMASI

Sıra No

Adı Soyadı

Kurum Adı

OYP

SBS_8

SP_8

GBS

IBS

1

Mert YÜKSEKGÖNÜL

Hatay/Merkez Bedii Sabuncu İlköğretim Okulu

497,548

500,000

500,000

19

1

2

Canan ÇALKAR

Hatay/Samandağ Atatürk İlköğretim Okulu

496,683

500,000

500,000

47

2

3

Oğul KAPLAN

Hatay/Merkez Özel Antakya Ata İlköğretim Okulu

496,623

500,000

500,000

48

3

4

Kader ÜNLÜ

Hatay/İskenderun Özel Gülen İlköğretim Okulu

495,766

500,000

500,000

104

4

5

Ceyda Nur AKGÖL

Hatay/Merkez Bedii Sabuncu İlköğretim Okulu

495,094

490,667

493,123

170

5

6

Muhammet Furkan İŞGÖREN

Hatay/Merkez Özel Zengi İlköğretim Okulu

494,511

500,000

500,000

241

6

7

Duygu AYDEMİR

Hatay/İskenderun Beş Temmuz İlköğretim Okulu

493,476

490,073

492,685

404

7

8

Ekinsu ARSLAN

Hatay/İskenderun Abdülkadir Kocabaş İlköğretim Okulu

493,316

494,722

496,111

436

8

9

Fatma Zehra KEKEÇ

Hatay/Kırıkhan Özel Hacı Ömer Meto İlköğretim Okulu

493,285

490,073

492,685

446

9

10

Emine Bilge ÇAPARALİ

Hatay/Merkez Beyhan Gençay İlköğretim Okulu

493,140

490,073

492,685

473

10

İLÇELERE GÖRE BAŞARI SIRALAMASI

Sıra No

İlçe

OYP

SBS_8

SP_8

1

Merkez

298,450

287,148

298,501

2

Samandağ

298,641

287,025

300,913

3

İskenderun

301,321

286,244

301,534

4

Belen

299,804

280,367

299,56

5

Dörtyol

297,829

279,954

297,217

6

Hassa

286,878

276,537

294,505

7

Erzin

289,843

271,844

289,571

8

Yayladağı

282,444

267,187

285,309

9

Kırıkhan

283,682

266,909

285,155

10

Reyhanlı

260,719

245,775

261,083

11

Altınözü

253,308

245,341

261,582

12

Kumlu

255,370

236,848

258,120

Yorumlar (0)

Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum Yapın

  1. Konuk olarak yorum yapılıyor. Kayıt olun veya var olan hesabınızla oturum açın.
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın